Příslušenství

Každé námi nabízené topidlo může mít celou řadu dopňků a příslušenství. Finské pece se často doplňují dřevníkem pro uložení zásoby dřeva, výměníkem pro ohřev vody nebo napojením na topení, různými sušáky na oblečení či ovoce, píckou na dobroty a v neposlední řadě vyhřívanými lavicemi, ze kterých se vám nebude chtít celou zimu slézt.

Výměník na ohřev vody

Finskou pecí lze předehřívat nebo ohřívat úžitkovou vodu, ideálně v kombinaci s jedním či dvěma termickými panely. K akumulaci teplé vody většinou plně postačí zásobník na 250 – 300 l vody. Nerezový výměník umisťujeme většinou přímo do ohniště a nejraději používáme samospádový oběh, kdy bojler je umístěn nad topidlem. Výměník je možné připojit k podlahovému vytápění nebo radiátorům v kombinaci s jiným zdrojem.

Dřevník

Prostor pro uložení zásoby dřeva na topení. Dřevo při pokojové tpelotě ideálně doschne a topení má pak správnou účinnost.

Síta a ráhna na sušení

Praktická síta na sušení hub a ovoce či ráhna na sušení oblečení – ideální v zimním období. Síta mají rám z dubového dřeva, síto z nerezu.